Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:
Reklama

Co dalej z obwodnicą Słubic? Głos zabiera Elżbieta Rafalska!

Obwodnica Słubic to temat, który ciągle jest na topie w naszym mieście. Komentują go mieszkańcy, samorządowcy ale również przedstawiciele rządu.
Kliknij aby odtworzyć

W słubickim magistracie gościła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak twierdzi minister, dzisiaj w Słubicach pojawiła się jako poseł, by zabrać głos w sprawie naszej obwodnicy. Temat obwodnicy Słubic pojawił się już dobrych parę lat temu zarówno w naszej telewizji, jak również w innych mediach. 

Reklama

Głośno zrobiło się ostatnio, gdy na zaprzyjaźnionym z naszą telewizją portalu informacyjnym Słubice24.pl pojawił się "Punkt Widzenia" Roberta Włodek

Artykuł możecie zobaczyć TUTAJ

Dzisiaj głos zabiera Elżbieta Rafalska i przekazuje pozytywne informacje. W poprawce do budżetu państwa na 2018 rok znalazły się fundusze na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnic w 4 miastach naszego województwa w tym, również dla obwodnicy Słubic.  Wiemy, że w Programie Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 nie ma wpisanej obwodnicy naszego miasta, ale jak twierdzi Elżbieta Rafalska jest to pierwszy krok do dalszych działań.

Jak przekonuje burmistrz Słubic Tomas Ciszewicz jest on w stałym kontakcie z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

 

 

ARCHIWALNE MATERIAŁY DOTYCZĄCE OBWODNICY SŁUBIC MOŻECIE ZOBACZYĆ PONIŻEJ.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obserwator 23.01.2018 08:09
Do administratorów/właścicieli HTS. Za darmo robicie reklamę burmistrzowi czy płaci za to Urząd Miasta?

Robert Włodek 22.01.2018 18:34
Tomasz Ciszewicz odpowiedział dziś na mój felieton dotyczący obwodnicy Słubic, odniósł się zwłaszcza do zarzutu niepodejmowania rozmów z szefem GDDKiA w Zielonej Górze Markiem Langerem. „To są informacje nieprawdziwe. (…) Jestem na bieżąco z nowym dyrektorem GDDKiA” zapewniał dziś Tomasz Ciszewicz. Co jeszcze powiedział? Przyznał, że Marek Langer zwrócił się w czerwcu 2017 roku do gminy Słubice z prośbą przekazania 1,5 mln złotych na przygotowanie studium. „Od tego czasu nie odbyły się żadne rozmowy” – dodał Ciszewicz. To jeszcze raz zacytuję Marka Langera: „Kilkukrotnie zwracałem się do burmistrza Ciszewicza z prośbą o to, by gmina zgodziła się partycypować w kosztach przygotowania studium dla obwodnicy Słubic. Gdyby tak się stało bylibyśmy już zaawansowani w pracach. ROZMOWY Z JEGO STRONY NIE ZOSTAŁY JEDNAK PODJĘTE. Współpraca mogłaby być lepsza”. I powtórzę: wypowiedzi szefa zielonogórskiego oddziału GDDKiA zostały przez niego AUTORYZOWANE. Do określeń kierowanych przez Ciszewicza w stosunku do mojej osoby nie będę się odnosił. Nie ten poziom.

Ja 22.01.2018 16:26
Dokumentacja techniczna obwodnicy Słubic była, bo powszechnie wiadomo było, że obwodnica ma być ukończona do 2012 r. Dlaczego tak się nie stało, należy zapytać ówczesne władze Słubic, radnych oraz osób ze Słubic, które pełniły ważne funkcje w urzędzie marszałkowskim, czy wojewódzkim?

Jagoda 23.01.2018 10:32
Dokumentacja techniczna to nie wszystko ona nie była pełna.-to lista rezerwowa ,poprzednicy nie zrobili nic ,żeby dokumentacja dotarła na listę strategiczną uzupełniająca.I tyle w temacie.

bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Słubice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JNTreść komentarza: Nawet komunisci mieli większy respekt do stosunków z kościołem niż dzisiejsza zlewaczala lewica opętana ideologią genderyzmu, nieokiełznanej pseudo-równości i rozwalanie normalnej rodziny…Data dodania komentarza: 29.03.2025, 13:46Źródło komentarza: Kościół odpowiada Nowej Lewicy. Nie ma zgody na obcięcie pieniędzyAutor komentarza: MaikTreść komentarza: Gdzie płacą te 14 netto??? to zaraz leceData dodania komentarza: 22.03.2025, 16:10Źródło komentarza: 14 tys. pensji, a chętnych mało. Kierowcy bardzo poszukiwaniAutor komentarza: STANISŁAWTreść komentarza: Lidlowi już dziękuje. Rodzina i znajomi też!!!!Data dodania komentarza: 4.02.2025, 00:04Źródło komentarza: Lidl, WOŚP i TV Republika. Ktoś wyjdzie poobijany z tego starciaAutor komentarza: 3x nieTreść komentarza: A czemu Rydzyka nie bojkotują i się jego nie czepiają, wielkie miliony wziął za czasów PiS a ludziom nie wspomógł w żaden sposób... mentalność niektórych ludzi z pokolenia PiS jest straszna...Data dodania komentarza: 31.01.2025, 10:47Źródło komentarza: Lidl, WOŚP i TV Republika. Ktoś wyjdzie poobijany z tego starciaAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Co za bzdura 🤣 Rozumiem, że sprzęt jest inwentaryzowane i dokładnie było wiadomo który pochodzi z prezentu od Orkiestry? Czy odbywało się to na zasadzie: ma serduszko więc usuwamy? Bo te serduszka to naklejane były wszędzie. Gdyby na widelcu się zmieściło to i tam by nakleili 🤣Data dodania komentarza: 29.01.2025, 19:58Źródło komentarza: Usunęli ze szpitala sprzęt od WOŚP. W salach zostały gołe ścianyAutor komentarza: Rodowity SlubiczaninTreść komentarza: Dziekuje za mozliwosc objerzenia wywiadu z Pania Baczynska. Ciesze sie bardzo, ze mamy tak profesjonalna lokalna telewizje. Pani Baczynska to skarb dla naszego miasta. Prawdziwa Abmasadorka slubickiej spolecznosci, niezwykle autentyczny i uczciwy czlowiek. Wspaniala nazczycielka, niezwykle profesjonalna, i empatyczna osobowosc. Zycze Pani Baczynskiej jak najwiecej i jak najdluzej zdrowia. To bylo wielkie szczescie 26 lat temu byc uczniem Pani Baczynskiej i Pana Baczynskiego - tak praktyczna i merytoryczna wiedze dot. matematyki i fizyki wykorzystuje do dnia dzisiejszego. To wielka duma majac Pani Baczynska jako Radna Slubic. Pozdrawiam. Rodowity Slubiczanin i Absolwent Panstwa BaczynskichData dodania komentarza: 25.02.2023, 22:53Źródło komentarza: Na finiszu kadencji - rozmowa z radnym odc.1 (Krystyna Baczyńska)
Reklama
Napisz do nas

Jesteś świadkiem wydarzenia, chcesz poruszyć ważny temat i wywołać dyskusje ?

Reklama