Data: 15.12.2013
Godz.: 15:00
Wstęp: wolny
Koncert Charytatywny dla Cypriana Janczewskiego zawodnik Falubazu Patryk Dudek odwiedzi naszą imprezę :)
Nie bądź obojętny na tą imprezę bo jutro możesz i ty potrzebować pomocy !!!!!
Drużyna Falubazu odwiedzi nas w tym pięknym dniu :) W tym dniu zagrają: Forte Piano Jazz, Las Melinas, Piotr Paduszyński oraz Jan Zakrzewski.
Patroni: Pub Max, Łużyckie Stowarzyszenie Artystyczno - Kulturalne "Żaranin", Klub Elektrownia Żagań, Firma M&J, Firma Opemus, Wocal Studio, 4xdrive, Gazeta Regionalna, Radio Eska
W tym dniu odbędzie się pokaz ciężkich pojazdów m.in.: ciężarówki, koparki itp. :) Pokaz pojazdów 4xdrive.
na licytacji:
-
GOGLE Andreasa Jonssona 2013 z autografem cena wywoławcza - 300 zł
-
koszulka Sebastiana Dudka z autografami całego zespołu Zawiszy Bydgoszcz
-
karnet na siłownię Fitness Club Klimas licytacja startuje od 200 zł
-
gadżety Falubazu
-
przepiękne choinki bożonarodzeniowe
-
Koszulka Sebastiana Dudka z autografami zespołu licytacja startuje od 90 zł
-
Vouchery na fryzjera u Korneli licytacja startuje od 50 zł
-
płytę Mezo z autografami
-
sesje fotograficzna Studio Wocal licytacja startuje od 200 zł
-
Vouchery u Aneta na trzy sesje kosmetyczne licytacja startuje od 50 zł
-
Trzy karnety na jazdę u Izy Niekalo w szkole jazdy "Partner" licytacja startuje od 100 zł
-
bombki ręcznie robione i zdobione :)
-
stroiki świąteczne
Cyprian urodził się 27 grudnia 2012 roku w szpitalu w Zielonej Górze.
W 9 miesiącu życia naszego małego synka zdiagnozowano nowotwór złośliwy w obu oczkach, zwany siatkówczakiem, inaczej retinoblastoma. Cyprian poddawany jest chemioterapii, konieczne będą liczne badania i najprawdopodobniej drogie leczenie za granicą aby uratować jego oczka i życie…
Siatkówczak jest bardzo rzadką chorobą. Można go leczyć w dwóch miejscach w Polsce: w Krakowie lub w Warszawie. Ze względu na lepszą opinię oraz bliższe położenie wybraliśmy leczenie w Krakowie. Różne badania, i chemioterapia wymaga od nas częstych wyjazdów do szpitala. Wiąże się to z nakładami finansowymi. Paliwo leje się strumieniami, a do tego dochodzi koszt wyżywienia i noclegów.
Obecnie Cyprian jest po pierwszym cyklu chemioterapii i niestety nasza walka z nowotworem trwa nadal. Pod koniec listopada odbędzie się kontrola oczu Cyprianka, by sprawdzić, jak nowotwór reaguje na chemioterapie…
Być może, aby uratować oczka Cypriana będziemy musieli poddać go kosztownej chemii Melphalan w Londynie, która jest podawana bezpośrednio tętnicą udową do oka.
Wtedy skuteczność jej działania wyniesie 80%!!!
Niestety, koszt podania jednej dawki to 18 200 funtów, a do tego przed każdym badaniem musimy mieć badanie oka za 2220 funtów. Takich dawek potrzebujemy aż trzy w odstępach 4 tygodniowych, zatem czasu na zebranie pieniędzy mamy niewiele.
Dlatego, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnych środków na ratowanie zdrowia i życia naszego synka!
Siatkówczak (łac. i ang. retinoblastoma) – najczęstszy wewnątrzgałkowy nowotwór złośliwy oka u dzieci. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie grupy wiekowe, zajmuje on drugie miejsce po czerniaku złośliwym naczyniówki w tej grupie nowotworów. Rozwój nowotworu jest inicjowany przez mutacje, które dezaktywują obie kopie genu RB1, kodującego białko retinoblastoma. Pierwszym objawem choroby jest najczęściej leukokoria – pojawienie się białego odblasku w oku lub obu oczach, albo zez. Siatkówczak jest rzadką chorobą – ocenia się, że zapadalność na ten typ nowotworu wynosi około 4 przypadków na milion na rok.
Guz w 2/3 przypadków rozwija się w jednej gałce ocznej, w 1/3 w obu (ale zwykle niejednocześnie). Choroba może mieć charakter dziedziczny lub niedziedziczny.
Siatkówczak występuje prawie wyłącznie u dzieci poniżej 5. roku życia i stanowi około 3% nowotworów złośliwych występujących u dzieci poniżej 15. roku życia. Przypadki u dorosłych również zostały odnotowane, aczkolwiek są niezmiernie rzadkie.
Są różne metody leczenia siatkówczaka. Metody te zależą od wielkości, umiejscowienia zmian nowotworowych w oczach, jak też od możliwości zachowania widzenia. Wśród stosowanych obecnie metod są:
- chemioterapia- leczenie ogólne
- radioterapia, krioterapia, laserowa termoterapia (termochemoterapia), fotokoagulacja laserowa, miejscowa chemioterapia oraz enukleacja- leczenie miejscowe.
W chwili obecnej nie ma jednego uniwersalnego schematu leczenia siatkówczaka. Różne ośrodki mają wypracowane własne schematy lecznicze, ale ogólne zasady leczenia są podobne. Najczęściej stosuje się chemioterapię indukcyjną a następnie metody miejscowe.
1.Chemioterapia
Chemioterapia - leczenie środkami farmakologicznymi jest często pierwszym etapem w leczeniu obustronnego siatkówczaka. Stosowana jest też w postaci jednostronnej. Chemioterapia powoduje zmniejszenie się wielkości guza, dlatego też stosowana jest jako pierwszy etap poprzedzający leczenie radioaktywne lub laserowe.
2. Radioterapia
Radioterapia jest bardzo skuteczną metodą leczenia. Można ją stosować z tak zwanych pól zewnętrznych lub w postaci płytek nadtwardówkowych.
Radioterapię z pól zewnętrznych stosuje się jako naświetlania oszczędzające soczewkę - przy użyciu odpowiednich urządzeń promienie kieruje się tak, by nie przechodziły przez soczewkę .
Obecnie wskazaniem do stosowania tej metody są liczne guzy leżące w tylnym biegunie gałki ocznej, oraz duże guzy powyżej 10 mm wysokości.
Radioterapia odbywa się w ogólnym znieczuleniu(uśpieniu) dziecka, ponieważ konieczne jest utrzymanie główki w jednej pozycji w czasie działaniu wiązki promieni. Po uśpieniu dziecka, ustawia się jego główkę w odpowiedniej pozycji i nastawia aparat wysyłający promienie. Sama sesja naświetlania trwa około 2-3 minuty.
3.Bezpieczniejszą metodą radioterapii są płytki nadtwardówkowe (brachyterapia). W płytkach tych stosowane są izotopy radioaktywne.
Podczas leczenia płytką radioaktywną, dziecko musi pozostać w izolacji przez kilka dni (w zależności od siły radioaktywnej zastosowanej płytki). Małe dzieci i kobiety w ciąży nie powinny mieć kontaktu z tak leczonym dzieckiem.
4.Leczenie niską temperaturą (krioterapia)
Krioterapię stosuje się w leczeniu małych guzków (do wielkości 1,5 mm średnicy). Przyrząd do krioterapii umiejscawiany jest na zewnętrznej powierzchni oka - twardówce, a zabieg zamrażania powtarzany jest 3 razy. Niska temperatura zabija komórki guza. Zabieg przeprowadzany jest w pełnym znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu, może wystąpić lekki obrzęk powiek, a oko może być zaczerwienione.
5.Laserowa termoterapia, termochemioterapia.
Jest połączeniem chemioterapii i termoterapii. Przed zabiegiem podaje się dziecku chemioterapeutyk, a następnie przy użyciu lasera wywołuje się wzrost temperatury (hipertermię) w guzie i zwiększenie przenikania leku do tkanki nowotworowej.
6. Leczenie operacyjne – enukleacja.
Jeżeli guz jest duży – całkowicie wypełnia gałkę oczną lub w badaniu tomografii komputerowej wykryto naciek pozagałkowy konieczne jest usunięcie całej gałki ocznej, bez względu na stan drugiego oka. Enukleacja w tych przypadkach jest konieczna, gdyż zagrożone jest życie dziecka.
Dorota i Roman Janczewscy – rodzice Cyprianka
Komentarze