Kilka słów o zespole:
W 2012 roku mija 15 lat od założenia przez Darka Maleojonka MALEO REGGAE ROCKERS. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora - muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock.
Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie - Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).
W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : "Pamiętamy 44 - Gajcy", "Warszawskie Dzieci". Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka MALEO REGGAE ROCKERS "Pytanie", która był singlem promującym cały album.
Od kilka lat muzycy MRR angażują się w akcję "Wolna Białoruś", podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.
Zespół za dotychczasowe dokonania muzyczne dostał trzy nominacje do nagrody przemysłu fonograficznego "Fryderyki" oraz "Superjedynki", w kategoriach najlepsza płyta reggae oraz najlepszy zespół.
Podczas swojej 15-letniej działalności MALEO REGGAE ROCKERS odbyli kilka zagranicznych podróży, odwiedzając m.in. USA, Ukrainę, Niemcy, Słowację, Litwę i Hiszpanię.
Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Bagaż doświadczeń przywieziony przez Maleo z Afryki był "motorem napędowym" nagrania płyty "Addis Abeba", która odbiła się szerokim echem zarówno w mediach jak i wśród słuchaczy.
Od tamtej pory muzycy regularnie biorą udział w koncertach "SOS dla Afryki", gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.
Warto wspomnieć również o epizodzie filmowy. Otóż dwie piosenki MALEO REGGAE ROCKERS: "Colors" i "ZaZuZi Dub" zostały wykorzystane w filmie fińskiego reżyser Mika Kaurismäki: L.A. Without a Map, gdzie jedną z głównych ról zagrał Johny Depp.
W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę "Rzeka Dzieciństwa". Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock-steady, blues'a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.
SKŁAD:
Darek "Maleo" Malejonek - wokal, gitara
Tomek "Siwy" Wójcik - gitara, wokal
Andrzej Roemer - bas
Adam Mościcki - instrumenty perkusyjne
Kacper Rynek - perkusja
Tomacki - instrumenty klawiszowe
Józek Zatwarnicki - puzon
Tomek Mazur - trąbka
Maleo Reggae Rockers w Słubicach
Relacja z koncertu Maleo Reggae Rockers, który odbył się w słubickiej Prowincji!
- 04.03.2013 23:00 (aktualizacja 19.07.2023 03:09)
Reklama
Komentarze