Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:
Reklama

Piotr Nalepa - Breakout Tour w Słubicach

Miejsce: Prowincja (Słubice) Data: 11.03.2016 Godz.: 19:00 Wstęp: 35 / 40 zł

Miejsce: Prowincja (Słubice)
Data: 11.03.2016
Godz.: 19:00
Wstęp: 35 / 40 zł

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników i fanów legendarnego zespołu Breakout! Klub Prowincja wraz z Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury ma przyjemność zaprosić Państwa na koncert Piotra Nalepy (syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej) z zespołem. Będzie to wyjątkowy „muzyczny testament” poświęcony twórczości rodziców na którym usłyszymy największe przeboje zespołu Breakout.

Koncert odbędzie się w Klubie Prowincja 11 marca 2016 r. o godz. 19:00. Bilety w cenie 35 zł – przedsprzedaż dostępne w klubie lub 40 zł przed koncertem. Rezerwacja biletów: [email protected] lub sms: 603 952 430. W treści wiadomości wpisujemy: Nalepa, imię i nazwisko zamawiającego, ilość biletów, miejscowość.

Uwaga! Ilość biletów ograniczona.

Piotr Nalepa „Breakout Tour

To już mija 9 lat, jak Tadeusz Nalepa nie żyje. Niecałe dwa lata wcześniej odeszła Mira Kubasińska. Jeśli on uważany jest za ojca polskiego bluesa, to ona była chyba matką. No i jest jeszcze ojciec chrzestny, poeta Bogdan Loebl, autor tekstów do największych przebojów Breakoutu. I jest Piotr Nalepa, gitarzysta, syn Miry i Tadeusza, więc chyba polskiego bluesa brat rodzony. Wreszcie jest projekt muzyczny nazwany Piotr Nalepa Breakout Tour, stworzony wspólnie z grupą Nie-bo, której liderem jest mieszkający w Krakowie Robert Lubera.

- Dałem się namówić do udziału w Breakout Festiwal w Rzeszowie - mówi Piotr Nalepa. - Było to niedługo po śmierci ojca, więc miałem różne opory. Jednak przyjęcie publiczności przekonało mnie, że to było słuszne, że tę muzykę trzeba nadal grać.


Towarzyszyła mu ona zresztą przez całe życie.

- Można powiedzieć, że zostałem przez ojca wrobiony w to wszystko już jako pięciolatek, kiedy znalazłem się razem z nim na okładce płyty "Blues" - mówi. - Do dziś prawie nie ma koncertu, żeby nie podszedł jakiś człowiek i nie spytał: "Czy to naprawdę pan jest tym małym chłopczykiem?". Zresztą od najmłodszych lat zdawałem sobie sprawę, że żyję w jakimś wyjątkowym otoczeniu, inaczej niż moi rówieśnicy, bardziej kolorowo. Moich rodziców otaczała niezwykła aura.

- Ja też zacząłem grać dzięki Nalepie - mówi Robert Lubera. - Moje starsze rodzeństwo miało płyty Breakoutu i to była pierwsza muzyka, jaką zapamiętałem. Za pieniądze z Pierwszej Komunii kupiłem gitarę i zacząłem grać, oczywiście nieświadomie naśladując Nalepę.
Wpływy Breakoutu były widoczne w utworach zespołu Sagittarius, z którym Lubera wystąpił w roku 1985 na festiwalu w Opolu, wykonując swój "Deszczowy blues". 
- Tam poznaliśmy się z Tadeuszem - opowiada. - Okazało się, że znał już tę piosenkę i podobała mu się. Niecały rok później zagraliśmy pierwszy wspólny koncert. Dosłownie trzęsły mi się nogi z radości, ale i ze strachu. Polubiliśmy się, choć nie mogę powiedzieć, że połączyła nas przyjaźń, to była raczej relacja mistrza i ucznia.

Do kolejnego pokolenia fanów Breakoutu i jego kontynuatorów należy córka lidera Nie-ba, Jean Lubera, która w projekcie Piotr Nalepa Breakout Tour śpiewa piosenki Miry Kubasińskiej.
- Moja szkoła - uśmiecha się ojciec. - Jean wychowała się przecież na moich trasach koncertowych. Tak w ogóle to nie kopiuje moich zainteresowań muzycznych, ma własne, śpiewa muzykę klubową. Ale kiedyś namówiłem ją do zaśpiewania piosenek Miry, no i zakochała się.

Piotr Nalepa grywał razem z ojcem prawie dwadzieścia lat.

- Być dzieckiem takich rodziców nie było łatwo - przyznaje. - Czasem chciałoby się od tego uciec. Ale przekonałem się już, że to jest zbyt silne, że nie ma co uciekać. Przecież Breakout powstał prawie pięćdziesiąt lat temu, a jego muzyka wciąż brzmi nowocześnie. Wtedy była po prostu rewolucyjna.

A Robert Lubera dodaje:

- To, co zrobili Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska wspólnie z Bogdanem Loeblem, to jest już część naszej narodowej kultury. Oni przełożyli bluesa na polski język.



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rodowity SlubiczaninTreść komentarza: Dziekuje za mozliwosc objerzenia wywiadu z Pania Baczynska. Ciesze sie bardzo, ze mamy tak profesjonalna lokalna telewizje. Pani Baczynska to skarb dla naszego miasta. Prawdziwa Abmasadorka slubickiej spolecznosci, niezwykle autentyczny i uczciwy czlowiek. Wspaniala nazczycielka, niezwykle profesjonalna, i empatyczna osobowosc. Zycze Pani Baczynskiej jak najwiecej i jak najdluzej zdrowia. To bylo wielkie szczescie 26 lat temu byc uczniem Pani Baczynskiej i Pana Baczynskiego - tak praktyczna i merytoryczna wiedze dot. matematyki i fizyki wykorzystuje do dnia dzisiejszego. To wielka duma majac Pani Baczynska jako Radna Slubic. Pozdrawiam. Rodowity Slubiczanin i Absolwent Panstwa BaczynskichData dodania komentarza: 25.02.2023, 22:53Źródło komentarza: Na finiszu kadencji - rozmowa z radnym odc.1 (Krystyna Baczyńska)Autor komentarza: słubiczaninTreść komentarza: Więcej Bożego Narodzenia w okresie Bożego Narodzenia dla tych co składali życzenia oraz dla wszystkich mieszkańców ziemi słubickiejData dodania komentarza: 8.01.2023, 13:16Źródło komentarza: Życzenia świąteczne od mieszkańców i instytucji związanych z Gminą Słubice.Autor komentarza: nie emerytTreść komentarza: Na obrazku cała sekcja emerytów SMZS w całej okazałościData dodania komentarza: 8.01.2023, 13:03Źródło komentarza: Spotkanie seniorów z posłem na sejm RPAutor komentarza: MelomankaTreść komentarza: Brawo Pani Weronika na flecie! Data dodania komentarza: 8.12.2022, 11:48Źródło komentarza: Ostatnie próby przed Przedświątecznym Koncertem BaśniowymAutor komentarza: piotrekTreść komentarza: Sami swoiData dodania komentarza: 18.11.2022, 23:31Źródło komentarza: Wyzwania dla demokracji w czasach kryzysu - konferencja w CPAutor komentarza: PiotrekTreść komentarza: Kazanie księdza marne na słabą trójkę, po raz kolejny władze zapomniały zorganizować uroczystości pod pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę. Tam powinien być odczytany apel pamięci oraz wygłoszone przemówienia przez włodarzy a nie w kościele. Data dodania komentarza: 18.11.2022, 23:26Źródło komentarza: Obchody Święta Niepodległości w Słubicach - podsumowanie
Reklamadotacje rpo
Reklama