Kolejny odcinek o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Kolejny odcinek o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jest pewna, ciekawa historia, którą chcielibyśmy Wam opowiedzieć. Rozpoczęła się w 2007 roku i trwa do dzisiaj. 2700, 610, 300, 200, 150, 50 – to nie są liczby, którymi wygramy w Toto lotka. Te liczby to inwestycje, które zrealizowaliśmy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 2700 przydomowych oczyszczalni ścieków, 610 km sieci wodociągowych, 300 świetlic, 200 imprez plenerowych, 150 placów zabaw czy 50 kościołów to baza, na której można śmiało budować społeczność obywatelską, więzi lokalne, kultywować tradycję i wspierać kulturę. Walt Disney powiedział kiedyś, że „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, to możesz to zrobić”. Jesteśmy świadkami epokowych zmian na lubuskiej wsi, na polskiej wsi. Wiele udało Nam się zrobić. Ale ciągle mamy wiele marzeń.
Lokalna Grupa Działania Zielone Światło jest organizacją pozarządową działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie daje zielone światło wszelkim inicjatywom zmierzającym
do poprawy życia mieszkańców, które przyczyniają się do uwolnienia drzemiącego na obszarze potencjału, zaspokojenia potrzeb kulturalnych i społecznych. Dzięki inicjatywom podejmowanym przez LGD region nieustannie się rozwija.
Obszar LGD znajduje się na terenie Powiatu Krośnieńskiego i obejmuje 5 gmin Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Krosno Odrzańskie, Maszewo. To urozmaicony krajobraz
położony w dolinie Odry oraz Bobru, Pliszki i Gryżynki z dużą ilością jezior oraz dużą różnorodnością fauny i flory.
Piękno zielonych lasów, błękit jezior, szum płynących rzek oraz urok lubuskiej wsi stanowią wizytówkę tego obszaru.
Mieszanka ludnościowa stała się powodem kultywowania starych i powstania nowych bogatych i różnorodnych tradycji, obrzędów i kultur.
Wspólna historia i kultura obszaru LGD są istotnymi elementami, które kształtują tożsamości mieszkańców.
Komentarze