Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILII:

Domowe sposoby na nadmierne przetłuszczanie się włosów

Przetłuszczanie się włosów to problem wielu osób, ale może mieć różne podłoża. Zdarza się jednak, że przetłuszczanie się włosów jest jednym z objawów dermatologicznej choroby, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry. Jeżeli zatem dostrzegasz u siebie również rumieniowo-złuszczające się zmiany oraz tłuste łuski, ponadto dokucza Ci świąd, możesz mieć ŁZS. Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat tej choroby i dowiedzieć się, jak zatrzymać łojotok domowymi sposobami, to dobrze, że czytasz ten tekst.
  • 08.09.2024 06:00
  • Autor: Farmacia Verde
Domowe sposoby na nadmierne przetłuszczanie się włosów

Przetłuszczające się włosy – jak sobie z nimi radzić w domu? 

Na co zwrócić uwagę przy problemach z łojotokiem na tle ŁZS?

Dieta

  • Warto szukać duże ilości warzyw, które są naturalnym źródłem antyoksydantów łagodzących stany zapalne.

  • Dieta osoby z ŁZS powinna być bogata w: nienasycone kwasy tłuszczowe, selen, witaminy z grupy B oraz cynk.

  • Należy unikać: białego pieczywa, cukrów prostych, słodyczy oraz smażonych dań. 

Zmiana stylu życia

  • Unikanie sytuacji stresowych.

  • Trening umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Picie naparów

  • W domowych warunkach można zaparzać sobie herbaty ziołowe z: szałwii, pokrzywy lub bratka. 

Płukanka z octem jabłkowym

  • Ocet jabłkowy ogranicza nadmiar sebum, produkowanego przez skórę głowy. 

  • Jeśli chcesz ograniczyć łojotok, możesz robić sobie po myciu głowy płukankę. Wystarczy połączyć w misce 1⁄4 szklanki octu jabłkowego z 450 ml wody i otrzymaną w ten sposób mieszaniną wypłukać skórę głowy oraz włosy.

Stosowanie profesjonalnych dermokosmetyków regulujących pracę gruczołów łojowych

  • Wybieraj i używaj wysokiej jakości produkty z przeznaczeniem do walki z ŁZS, które pomogą Ci zapanować nie tylko nad łojotokiem, ale też nad innymi przykrymi objawami tej choroby.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co musisz wiedzieć na jego temat?

ŁZS głowy może rozsiewać się na inne części ciała. Dlaczego? Otóż skóra zainfekowana jest przez drożdżaki malassezia furfur, ponieważ nadmiar tłustego sebum jest dla niech idealną pożywką, więc mogą się bez problemu nadmiernie rozmnażać. 

Przy podejrzeniu łojotokowego zapalenia skóry konieczna jest wizyta u dermatologa, by potwierdzić chorobę. Specjalista najczęściej po samym obejrzeniu skóry chorego jest w stanie postawić diagnozę. Jednak w razie niepewności zleca przeprowadzenie specjalnych badań. 

Jeżeli w porę nie zareagujesz i nie podejmiesz leczenia oraz innych działań, objawy ŁZS będą się pogłębić i obejmować co raz to większe obszary skóry.

Lekarze przy leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, zapisują lecznicze:

  • kremy, 

  • pianki, 

  • żele, 

  • maści,

  • roztwory. 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Przyczyna łojotokowego zapalenia skóry do dziś dnia nie została odkryta. Za głównego winowajcę podejrzewa się (z jakichś względów) nadmiernie pracujące gruczoły łojowe. Wspomina się też o skłonnościach genetycznych do tłustej cery oraz problemach z hormonami, ale są to tylko czynniki wyzwalające nadmierny rozwój drożdżopodobnych pasożytów. Ponadto w ostatnim czasie łojotok można uznać za chorobę cywilizacyjną, ze względu na niewłaściwą pielęgnację, żywność, którą codziennie się spożywa, towarzyszący ludziom stres w życiu codziennym, ale też środowisko, w którym żyjemy mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Przetłuszczanie się włosów i inne symptomy choroby pokonaj, stosując profesjonalny zestaw przeznaczony do walki z wszystkimi objawami ŁZS – SEBORH

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon do przetłuszczających się włosów Seborh – znajdziesz w nim np.:mleczko pszczele, siarczek selenu oraz witaminę E. Skutecznie zabija drożdżaki malassezia, wzmacnia barierę ochronną skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych. Złuszcza, a następnie usuwa łuski oraz martwy naskórek i sebum.

  • Emulsja Seborh – zawiera, składniki typu: pirokton olaminy, siarkę, kwas mlekowy.  Produkt zmiękcza i wygładza skórę. Łagodzi stany zapalne, odkaża, nie zatyka porów, lecz normalizacje pracę gruczołów łojowych.

  • Płyn Seborh – ma w składzie: kwas jabłkowy, glukonolakton czykwas glikolowy. Mgiełka regeneruje, nawilża, skórę, niweluje produkcję sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka. Co ważne płyn wspomaga mikrokrążenie i naczynia krwionośne.

     

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Pielęgnacja głowy przy ŁZS – co robić przy przetłuszczaniu się włosów?

Idź do dermatologa i zacznij się leczyć. Stosuj leki czy inne polecone przez specjalistę preparaty. Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarza.

Koniecznie zacznij używać profesjonalnych dermokosmetyków (najlepiej w zestawie), które są specjalnie – z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Będą one bazować na naturalnych składnikach aktywnych: ekstraktach, wyciągach i kwasach, dlatego szybko złuszczą martwy naskórek, odżywią skórę oraz wyregulują pracę gruczołów łojowych. Takie produkty działają wielotorowo, więc szybciej uporasz się ze wszystkimi objawami łojotokowego zapalenia skóry, a nie tylko z przetłuszczaniem się włosów.

Podsumowanie

Przewlekła choroba, jaką jest ŁZS głowy to dermatoza, która ma okresy remisji i nawrotów. Nieleczona, zajmuje co raz to większe partie ciała, bogate w gruczoły łojowe. Ze względu na to, konieczne są systematyczne wizyty kontrolne u dermatologa, ale też właściwie rozumiana pielęgnacja, nawet w okresie remisji.

Materiał partnera